Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı'nda “ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir" ifadelerne yer verdi...

23-11-2018 11:54

 .
Öğretmenlik hepimizin yakinen bildiği üzere “mesleklerin mesleğidir.” Tüm mesleklerin üzerinde olmakla beraber, diğer meslekleri tanımlayan, kurgulayan ve onların temel çerçevesini çizen bir konumdadır. Kanaatimce öğretmen, sadece bilgi yığınlarının aktarılması işini yapan bir aktarıcı değil, her şeyden önce önüne gelen genç dimağlara “rehberlik” eden ve bununla beraber hayatı “yorumlayıp” “yorumlatan” kişidir.
“ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Diyerek bizlere bu vatanı emanet eden büyük Önderimiz bizlere büyük bir sorumluluk vermiştir
Elbette pek çok sorun ve sıkıntı yaşıyor olabiliriz, işler her zaman yolunda gitmiyor olabilir. Ancak “öğretmenlik” bizzat zaten bunlarla ilişkili bir kavramdır. Dünyanın neresinde veya ne zaman olursa olsun öğretmenlik kolay bir meslek olmamıştır. Sabır, metanet, cesaret ve sağduyu mesleğimizin ana unsurlarıdır. Hemen her gün önümüze gelen yavrularımızı, canlarımızı, geleceğimizi yeniden sabırla, ilimle, irfanla inşa edecek bizleriz.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk eğitime verdiği önemi gerçekleştirdiği inkılaplarla gösterdiği gibi 'Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır' sözüyle görevinizin ne kadar önemli ve zor olduğunu ifade etmektedir.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken, şehit olan, vefat eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetle selâmlıyorum.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.