NE DEĞİŞTİ

Denizli siyasetinde 31 Mart yerel seçimleri sonrasında büyük kavga gürültülerin olduğu Millet İttifakı’nda sular duruldu, Belediye basıp, hesap soran İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile stadyumda köfte ekmek yedi. Görenler ise ne değişti sorusuna cevap aradı...

15-09-2019 10:00

Denizli’de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından özellikle Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalıştığı iddiaları sonrası İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Merkezefendi Belediyesi’ne giderek gergin anlar yaşamıştı. Yaşanan bu süreçte Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın partili ve belediye yemeklerinin verildiği restoranı bile eleştiren Yasin Öztürk durumu eleştirmiş ve belediye başkanını  uyarmıştı.
İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFA ETMEK İSTEMİŞTİ
Yaşanan bu gelişmelerin ardından İYİ Parti Belediye Meclis üyeleri bazı gündem maddelerini itiraz etmek için Meclis salonuna katılmamış ve Şeniz Doğan’ı protesto etmişdi. Yaşanan gerginliğin hat safhasında ise İYİ Partili Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun istifasını sunmak istemiş fakat Belediye Başkanı Şeniz Doğan tarafından istifa kabul edilmemişti.
FATURALAR, GERİ ÇEKİLEN İMAR MADDELERİNE RAĞMEN SESSİZLİK BAŞLADI
Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise CHP’li Şeniz Doğan ile AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın danışmanı ile seçimlerden sonra görüştüğü iddiaları her geçen gün konuşulmaya devam ederken, danışmana yakınlığı ile bilinen şirketlere yapılan ödemeler ve bazı CHP’lilerin bu konu hakkında sosyal medya hesaplarına yazdıkları yazılar sonrası CHP’li ve İYİ partili milletvekillerinde sessizlik sürüyor.
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEVREYE GİRDİ İMAR MADDESİ GERİ ÇEKTİRİLDİ
Yaşanan bu gelişmeler üzerine ise geçtiğimiz ayda bir imar maddesi konusunda olağanüstü toplanan CHP grubu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın da devreye girmesi ile gündemden çıkarılma kararı aldı. Bu konuda meclis üyelerine sert tavır alan Şeniz Doğan Genel Başkan Yardımcısının devreye girmesi ile gündem maddesini geri aldı.
Tüm bu yaşanan olayların ardından bir zamanlar Merkezefendi Belediyesi’ni ansızın giden ve sert sözler söyleyen İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk’ün Denizlispor maçında taraftarlar arasında köfte ekmek yerken fotoğraf paylaşılması ise dikkat çekti.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.