NECİP FİLİZ GÖREVDEN ALINDI

Sistem gereği görevden alma açıklaması olmayan AK Parti'de Denizli İl Başkanı Necip Filiz Ankara'da iken görevden alındığı tebliğ edilmesinin ardından aday değilim açıklaması yaptırıldı...

12-11-2020 16:00

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz'in dün yaptığı açıklama ile Ocak 2021 tarihinde yapılması beklenen Denizli İl Kongresi öncesi aday olmayacağı açıklamasının ardından, durumunun detayları belli olmaya başladı.
Necip Filiz'in açıklama yaptığı gün Ankara'ya çağırıldığı ve saat 11:50 de gönderilen basın açıklamasından önce kendisine aday olmayacağı yönünde açıklama yapması istendiği iddia edildi.
AK PARTİ'DE SİSTEM "ADAY DEĞİLİM AÇIKLAMASI YAP"
Denizli'de bir çok ilçe başkanlığının değişmesinde AK Parti İl Başkanı Necip Filiz'in görevi bırakmasını istediği ilçe başkanına "Aday değilim" açıklaması yapması istediği durum bu sefer de kendi başına geldi. 
GÖREVDEN ALINDI YERİNE ADAY DEĞİLİM AÇIKLAMASI 
AK Parti'deki sisteme göre, görevden alma yerine, kendi aday olmayacak açıklaması yaptırmak. Konu hakkında ise 3 gün önce il başkanları toplantısı olmasına rağmen AK Parti İl Başkanı Necip Filiz Genel Merkez tarafından acil olarak Ankara'ya çağırıldı ve kendisine aday olmayacağı yönünde açıklama yapması istendi. İddiaya göre Necip Filiz'in yazılı basın açıklaması yapıldığı saatlerde Ankara'da olduğu öğrenildi. 
GÖREVDEN ALINMA SEBEBİ : TEŞKİLATLARIN ZAYIF OLMASI 
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz'in görevden alınmasının en büyük sebebi ise ilçe teşkilatları başta olmak üzere teşkilatların zayıf olması ve İl Başkanlığı'nın pasif durumda bir siyaset çalışması göstermesi olarak raporlanması. Koordinatör milletvekilleri ve Genel Merkez çalışmalarında Necip Filiz ve ekiplerinin zayıf bir çalışma performansı göstermesinden dolayı Necip Filiz'in görevden alındığı öğrenildi.  
3 HAFTA ÖNCE KARAR VERİLDİ
İddiaya göre yaklaşık 3 hafta önce Necip Filiz'in görevden alınması kararı verildiği ve geçen süre de ise Genel Merkez'de konunun üst makamlardan olurunun alınmasının ardından Necip Filiz Ankara'ya çağırılarak görevden alındığı ise kendisine tebliğ edilmesi ile hemen açıklama yapması istenmiş. Necip Filiz siste kuralı gereği aday gösterilmeyeceğini, aday değilim olarak açıkladı.


 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.