OLAY HAKKINDA ŞİKAYETTE BULUNULDU MU ?

2014 yılının Ekim ayında Denizli Bilboardlarında yer alan fetöye ait olan gazetenin reklamları hakkında aradan geçen 2 gün sonra vatandaşların tepkisinden sonra açıklama yapmak zorunda kalan dönemin AK Parti İl Başkanı Avni Örki, billboardlarda yapılan reklamların hükümete karşı duruşun bir reklamı olduğuna dikkat çekerek algı operasyonu olduğunu söylemişti. Örki'nin açıklamasının geciktirmesinin sebebi ise 4 yıldır sırrını koruyor...

23-10-2018 19:27

17-25 Arallık 2013 kumpas davalarının ardından 1 yıl geçmesine rağmen fetö terör örgütü hakkında Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına rağmen Denizli Bilboardlarındaki rekamara anında müdahale edilememesi ve 2 gün sonra vatandaşın tepkisinden sonra AK Parti'den açıklama gelmesi kafaları karıştırmaya devam ediyor.
 
Dönemin AK Parti İl Başkanı Avni Örki'nin geç açıklama yapması ve üstelik açıklamasında Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni koruması da dikkat çeken hususlar arasında Avni Örki bilboard olayı ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya "
Bir gazetenin ilimizde reklam adı altında yaptığı billboard çalışması nedeniyle toplumda büyük huzursuzluk çıkmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki; Büyükşehir Belediyesinin 2006 yılında yapılan açık ihale ile yaptığı anlaşma gereği billboardlar bir şirkete 10 yıllığına kiraya verilmiştir. Bu nedenle Denizli Büyükşehir Belediyesinin billboardlar üzerinde tasarrufta bulunma hakkı hukuken bulunmamaktadır.
 Sadece çerçeve sözleşme gereğince ilan ve reklamlarda uyulması gereken kurallara uyulması halinde şirket istediği reklamları billboardlarda sergileyebilmektedir." ifadeleri yer aldı.
 
ALGI OPERASYONU DEDİ ŞİKAYETÇİ NEDEN OLUNMADI.
Avni Örki açıklamasında yaşanan olayın algı operasyonu olduğunu belirtmesine rağmen bu olaylar hakkında ise herhangi bir hukuki müracaatının olup olmadığı ise merak edilen konular arasında   ..
İşte Örki'nin afişler hakkında ki gecikmeli olarak yapılan açıklaması
Bu reklamlar da belediyenin onayı alınmadan yapılmaktadır. Bu nedenle yapılan kışkırtıcı reklam nedeniyle ilgisi ve bilgisi olmayan Denizli Büyükşehir Belediyesini sorumlu tutmak büyük haksızlıktır." sözleri dikkat çekti.
Paralel yapıya destek olduğu iddiasıyla nam yapmış bir gazetenin reklam adı altında yaptığı bir kışkırtma girişimidir. Bir gazete adı kullanılması o gazetenin reklamını yapma amacını taşımamaktadır. Yapılmaya çalışılan gazete adıyla Devletimizin Cumhurbaşkanımızın Başbakanımızın Hükümetimizin iradesi karşısında duruşun reklamıdır. Reklam yapma amacını taşıyanlar gazete adını ön plana çıkartır ancak burada bir karşı duruşun cümleleri ön plana çıkartılmıştır. Cümlelere karşı duruş manasını paralel yapıya destek mahiyetinde habercilik yapan gazetenin adı katmaktadır. Yoksa kullanılan cümleler toplumun herkesimi tarafından pekâlâ kullanılabilecek temiz ifadelerdir.
Bir gazetenin haberciliğini beğenmediğimizde o gazeteyi almama özgürlüğüne sahibiz. Bir televizyonun yayınlarını beğenmediğimizde o kanalı izlememe hakkına da sahibiz ancak billboardlara çıkan bir başkaldırı her gün gözümüze sokulursa bu noktada tepkimizi göstermek hakkına da sahibiz.
Ayrıca bu tepkimiz bir şirketin reklam yapmasına değildir. Daha önce de paralel yapıya desteği iddia edilen bazı şirketlerin reklamları billboardlarda yerini almıştı ancak şimdiye kadar hiçbirine tepki gösterilmedi zira o reklamlar tamamen şirketlerin tanıtımlarını yapma amacı taşıyan reklamlardı. Burada ise bir algı operasyonu yapma arzusu aşikârdır. Bu da hem şahsımı hem de Denizli halkının kahir ekseriyetini rahatsız etmiştir. Denizli hiç kimsenin laboratuarı değildir. Kimse ilimizi deney tahtası olarak görmesin.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.