ÖZGEÇMİŞTE NEDEN DEĞİŞİKLİK YAPILDI ?

AK Parti aday tanıtım toplantısında Pamukkale İlçesi'nde süpriz aday olarak açıklanan ve parti içinde tepkilere yol açan ve ani görevden alınan isim olan eski İl Başkanı Avni Örki'nin özgeçmişi de kafaları karıştırdı. Örki'nin köşe yazdığı bir haber sitesinde yer alan öz geçmişindeki eğitim verdiği dershaneler ve kurucu olduğu Emel Hukuk Derneği ifadeleri dikkat çekti...

08-01-2019 00:09

Denizli'de aday tanıtım toplantısında süpriz şekilde adı açıklanan AK Parti Pamukkale İlçe Başkan adayı Avni Örki'nin özgeçmişinde bulunan çelişkiler dikkat çekiyor.
Örki'nin bir haber sitesinde yazdığı köşe yazıları için hazırladığı özgeçmişinde hazırlanan bazı ifadeler, Örki tarafından servis edilen Özgeçmişinden silinmiş olarak yer alması dikkat çekti.

HANGİ DERSHANELERDE EĞİTİCİLİK YAPTI
Avni Örki'nin silinen o özgeçmişindeki ifadeler de yer alan dershanelerdeki eğiticilik vermesi ise hangi dershanelerde olduğunu merak edildi. İfadelere göre " Hukuk Fakültesinden mezun olduğu 2003 yılında Avukatlık stajına tamamlamasının ardından kendi bürosunda serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Örki, eş zamanlı olarak çeşitli dershanelerde hukuk ve vatandaşlık derslerinde eğiticilikte yaptı" dedi.
YURT DIŞINDA EĞİTİM VE SEMİNERLER
Örki'nin köşe yazdığı haber sitesinde yer alan köşe yazısına göre "Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli eğitim ve seminerlere katılan Örki, 2006 yılında bir grup avukatla birlikte kurulan Emel Hukuk Derneğinin Genel Sekreterlik ve Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürüttü" ifadeleri yer aldı.  
BU İFADELER NEDEN SİLİNDİ ?
AK Parti İl Başkanlığı görevinden aniden alınan Avni Örki, Pamukkale adaylığı sonrası basına servis edilen özgeçmişinde bu ifadelerin silinmesi ise dikkat çekti.
 


 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.