Özkan: Ne Yaparlarsa Yapsınlar Ekonomimiz Büyümeye Devam Edecek

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan iç ve dış mihrakların, büyüyen Türkiye ekonomisine karşı top yekün bir saldırıda bulunduğunu belirtti...

12-04-2018 19:56

Ekonomimize saldıranların oynadıkları oyunların boşa çıkacağını ifade eden Özkan: “15 Temmuz'da, Suriye'de Irak'ta nasıl başaramadılarsa, bundan sonra da Türk Milletinin dirayeti karşısında asla şansları olmayacaktır.
Özkan sözlerine şöyle devam etti:

HER AÇIDAN BAĞIMSIZ BİR ÜLKEMİZ VAR
Kalkınma hızımız 2002’den beridir, daha önce hiç olmadığı kadar ileri seviyelere ulaşmıştır. Tarihimizin her döneminde olduğu gibi kalkınma ve demokrasi mücadelemizde de karşımıza sürekli tuzaklar ve oyunlar çıkmaktadır.  Türkiye’nin en büyük kazanımı madden ve manen bağımsızlığını kazanmış olmasıdır. Gerek savunma sanayinde gerekse ekonomide dışa bağımlılık hat safhada idi. Bugün bu durum devam etmiş olsaydı. Afrin’ de durum çok farklı olurdu. 

İMF’YE BORCU OLAN BİR ÜLKEDEN, İMF’YE BORÇ VERECEK DURUMA GELDİK
Göreve geldiğimizde 23.5 milyar dolar IMF’ye borcumuz vardı. 2013 yılında borçlarımızı ödedik. Şimdi bizim IMF’e bağımlılığımız yok. Hatta IMF’ye kredi verecektik, almadılar. İşte AK Parti iktidarının farkı bu olmuştur.  Güvenlik politikalarımızı ülkelerden bağımsız hayata geçirme şansımız ve imkanımız yoktu. Her konuda karar alma ve uygulama iradesi en alt seviyeye indirgenmiş bir Türkiye vardı.

GÜVENLİK ARTTIKÇA EKONOMİMİZ DAHA DA GELİŞECEKTİR
“Milli geliri 236 milyar dolardı bu ülkenin. Şimdi ise 860 milyar dolar seviyesini zorlamaktadır. Ekonomi üzerinden oyun oynayanlar bunları görmezden gelmektedir. Ekonomimizi etkileyen bir kısım faktörü de ortadan kaldırırsak çok daha ferah günlere kavuşacağız. Sınırlarımızda daha güvenli bir ortam oluştuğunda, bu sınırlar terör örgütlerinden temizlendiğinde güvenliğimiz daha artacaktır. Güvenliğin arttığı ortam da ekonomiye katkı sunacaktır” diye konuştu.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.