Pamukkale Üniversitesi Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Pamukkale Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni’nde ulusal ve yerel olmak üzere toplamda 27 kategoride ödüller sahiplerini buldu...

17-05-2019 18:50

Pamukkale Üniversitesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Merkezefendi Belediye Başkanı Av. Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi ve Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, dekanlar ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa’nın yaptığı açılış konuşması ile devam etti. Açılış konuşmasının ardından bu sene şampiyonluğa adını yazdıran Abalı Denizlispor Yönetim ve Teknik Ekibi ile bir söyleşi gerçekleştirildi. PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa’nın moderatörlüğünde yapılan söyleşinin konukları Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin, Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Denizlispor Takım Kaptanı Mehmet Akyüz ve Denizlispor’un orta saha oyuncusu Recep Niyaz oldu.
Söyleşinin sonunda Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, konuklara katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunarak hediye takdiminde bulundu. Ayrıca törende, En İyi Antrenör seçilen Denizlispor Antrenörü Yücel İldiz, En İyi Spor Yöneticisi seçilen Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin, Denizli’nin En İyi Sporcusu seçilen Recep Niyaz ve Denizli’yi En İyi Temsil Eden Sporcu seçilen Denizlispor’un Kaptanı Mehmet Akyüz’e ödüllerini takdim etti.
Söyleşinin ardından ‘spor’ temalı yılın En’leri seçilen isimlere ödülleri takdim edildi.
Ulusal kategoride ödüllendirilen isimler; Yılın Sosyal Sorumluluk Davranışı Yusuf Yazıcı (Sponsorluk Sözleşmesine madde ekleterek eski okuluna bağış), En İyi Kadın Spor Spikeri Başak Koç, En İyi Kadın Sporcu İrem Yaman (Tekvando Dünya Şampiyonu), En İyi Erkek Hakem Cüneyt Çakır, En İyi Kadın Hakem, Özlem Yalman, Yılın Fair Play Ödülü Enis Destan (Altınordu - penaltı kararını haksız bularak bilerek dışarı atan futbolcu), En İyi Çıkış Yapan Sporcu Vahap Şanal (Satranç), Yılın Spor Anı Selen Gündüz (Türk Bayrağı), Yılın Dijital Spor Yayını Futbol Arena (Çağdaş Sevinç), En İyi Antrenör Yücel İldiz  (Denizlispor Antrenörü), En İyi Spor Yöneticisi Ali Çetin (Denizlispor Kulübü Başkanı), Yılın En İyi Spor Takımı Denizlispor, En İyi Spor Programı Gündem Futbol (TRT Spor Fatih Doğan, Erbatur Ergenekon), En İyi Spor Yorumcusu Fatih Doğan (Gündem Futbol Yorumcusu), En İyi Spor Kanalı TRTSPOR (Mehmet Buğra Şahin, TRT Spor Daire Başkanı) oldu.
Yerel kategoride ise; Erkek Engelli Sporcu Servet Oğuzhan Diker (Bilek Güreşi Türkiye 2.si), Kadın Engelli Sporcu Şeydanur Kaplan (Goalboll), En İyi Hakem Sedef Aktan (Denizli FİFA Hakemi), Spor Muhabiri Serhat Delikara (Denizli Muhabiri) , Denizli En İyi Çıkış Yapan Sporcusu Mesude Alayont (Horozkentspor Futbolcusu, Milli Takım Oyuncusu), Denizli’yi En İyi Çıkış Yapan Spor Takımı Horozkentspor, Spor Takımı Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket (Takım ve Yönetici), En İyi Antrenör Şahin Ateşdağlı (Merkez Efendi Antrenörü), En İyi Spor Yöneticisi Öztürk Özkan (Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı), Denizli En İyi Sporcusu Recep Niyaz (Denizlispor Futbolcu), Denizli’yi En İyi Temsil Eden Sporcu Mehmet Akyüz (Denizlispor Kaptanı) ödül aldı.
Ödüllerin takdiminin ardından tören toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.