Peki, ya şimdi?

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hukukçu kimliğini hatırlatarak başladığı konuşmasında eskiden belediye başkanlarının, okula tuğla ve asfalt işi yapmaktan dolayı yargılandığına soruşturma geçirdiğine ve hakim karşısına çıktığını anlattı. Zolan yasalar ile yerel yönetimlerinin açıldığına dikkat çekti...

19-09-2018 14:48

Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışında konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zolan " Geçmişi unutmamak lazım, ben hukukçu olarak da vakıf olduğum pek çok olay var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla ve çok değerli o günkü milletvekillerimiz, biriside Salih Erdoğan abimiz burada. Çıkarmış oldukları yasalar ile yerel yönetimlere vermiş olduğu yetki ve görevlerle yerel yönetimi daha da güçlü halde önü açıldı.

Ben şunu biliyorum mesleğimde bir belediye başkanı bırakın okul yapmayı, bugün tebrik ediyorum Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu beyi çok güzel bir okul ortaya koymuş. Bırakın böyle güze bir okul yapmayı, okulun duvarına, iki tuğla koyduğunda veya bahçesine asfalt döşediğinde, asfalt yaptığında, inanır mısınız soruşturma geçiren belediye başkanları vardı.
Sen niye nasıl harcarsın? senin görevin değil diyerek hakim huzuruna çıkan yargılanan belediye başkanları vardı" ifadeleri yer adı. Akıllara ise yeni düzenleme sonrası
yetkilerine rağmen Denizli'deki 20 belediye başkanı arasında, soruşturma geçiren, hakim karşısında yargılanan belediye başkanları ve yargılama konularının olup olmadığını getirdi.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.