PEV'de başarı için engel yok

Denizli’de eğitimin öncüsü olamaya devam eden Özel PEV Okulları spor ve güzel sanatların her alanında başarı kürsünün ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Denizli ve Türkiye çapında düzenlenen birçok etkinliklere katılan PEV’li öğrenciler aldıkları başarılarla Denizli’nin adını gurula duyurmaya devam ediyor...

03-05-2018 14:36

2017-2018 eğitim-öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan ve 27-29 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir ilinde düzenlenen Yüzme Küçük Kızlar Grup Yarışmaları’Na katılan Özel PEV Okullarının Ceren Nisa Demir, Ayşe Zeynep Özdil, Sudeniz Özgür Ballı ve Ayca Ertaş'tan oluşan küçük kız yüzme takımı grup üçüncüsü olarak tamamlamıştır. Madalyalarını alan küçük yüzücüler, 25-27 Mayıs 2018 tarihlerinde Samsun'da yapılacak olan Türkiye Birinciliği Yarışmaları’na katılmaya hak kazanmıştır. Yıl boyunca her türlü spor faaliyetinde adından söz ettiren Özel PEV Okulları, dönemin bitmesine az bir zaman kala gurur tablosuna bir madalya daha eklemiştir.

PEV YÜZMEDE ENGEL TANIMADI
Sporu bir engel değil aksine engelleri aşmada bireye katkı sağlayan bir yol olarak gören PEV Okulları, bu anlayışla öğrencilerini katıldığı tüm branşlarda desteklemeye devam ediyor. Okul Sporları Federasyonu tarafından 27-29 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Finalleri’ne katılan PEV Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi İlayda DEMİRBAŞ büyük bir başarı göstermiş, katılmış olduğu 50 - 100 - 400 m. serbest yarışlarında ve 100 m. kelebek yarışında Türkiye birincisi olarak okulunu ve ilimizi başarıyla temsil etmiştir.

“MAHALLEM” TEMALI RESİM YARIŞMASI’NDA PEV’E ÖDÜL
 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinin düzenlediği “Mahallem” temalı “XII. Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması” sonuçlandı. Yarışmaya Türkiye çapında 25 şehirden toplam 1148 eser katıldı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışmada,  1148 resimden 82 ödül ve 82 sergileme olmak üzere toplam 164 eser seçildi.  Özel PEV Okulları 4. sınıf öğrencisi Doğa POLAT ‘ın eseri 4. sınıflar kategorisinde ödüle değer bulunan 12 eserin arasında yer aldı.  Yetenekli öğrenci ödülünü serginin açılışının da yapıldığı  25 Nisan 2018 Çarşamba günü düzenlenen törenle aldı. Ayrıca 1. sınıflar kategorisinde yine Özel PEV Okulları öğrencilerinden Kerem ASLANKARA ve Rüzgâr Yaşar ÜREM de sergilenmeye değer 12 resim arasında resimleriyle yerlerini aldılar.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.