Rektör Bağ, “Serinhisar MYO Bölgeye Büyük Katkı Sağlayacak”

Pamukkale Üniversitesi’nin Serinhisar’da yapımı devam eden MYO binasını gezen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, incelemelerde bulundu. MYO’nun bölgeye katkı sunacağını belirten Rektör Prof. Dr. Bağ, “Meslek Yüksekokulu bölgemize bilimsel, kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak” dedi...

28-10-2018 01:36


Pamukkale Üniversitesi öncülüğünde Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in destekleriyle yapımı devam eden Pamukkale Üniversitesi Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nda sona gelindi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte MYO’da inceleme gerçekleştirdi.
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindeki heyet, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, İlçe Emniyet Amiri Selim Vural, Serinhisar MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kemal Göz ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in kızı Nuray Kıvrak ve kardeşi Nizamettin Ekiz, Serinhisar Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Kültür Derneği Başkanı İbrahim Ethem Karaken tarafından karşılandı. İlk olarak MYO binası çevresinde incelemeler yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, çalışmalar hakkında Başkan Mehmet Kobaş’tan bilgi aldı. Yakın zamanda başlanacak peyzaj planlamasıyla ilgili bilgi veren Başkan Kobaş, “Okul çevresindeki peyzaj işlemlerini en kısa zamanda başlatacağız. Ağaçlandırma işlemleri de bununla birlikte yapılacak. Okul çevresinde görselliği ön plana alıyoruz” dedi. Başkan Kobaş ayrıca Meslek Yüksekokulu’nun ilçeye kazandırılması konusundaki öncü rolünden dolayı Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkürlerini iletti.
Bina içerisinde incelemesini sürdüren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki heyetle birlikte kantin ve kafeterya olarak kullanılacak alanı gezdi. Dersliklerdeki son durumu özel olarak takip eden Rektör Prof. Dr. Bağ, kullanım alanlarının ferah olması gerektiğini vurguladı.
2019’da öğrencilerimizi ağırlayacağız

Çalışmalarda sona gelinen Meslek Yüksekokulu ile ilgili değerlendirme yapan Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Serinhisar gibi kıymetli bir ilçemize böylesine bir bilim merkezini kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu noktada bizlere destek veren başkanımız Mehmet Kobaş ve kıymetli bağışçımız Cevriye Esen hanımefendiye teşekkür ediyoruz. 2019 yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sosyal Güvenlik programlarımıza öğrenci alımı yapacağız. Her iki bölümümüzü tercih edecek olan ilk öğrencilerimizi de ağırlayacağız. Meslek Yüksekokulu bölgemize bilimsel, kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.
İnceleme sonrasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Cevriye Esen’in kızı Nuray Kıvrak ve kardeşi Nizamettin Ekiz ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.
4 bin 200 metrekare kapalı alana sahip 18 derslikli MYO binası 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sosyal Güvenlik programlarına öğrenci alarak eğitim-öğretime başlayacak.
 
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.