Şahin Tin platformun isteklerini 3 günde Cumhurbaşkanına iletti

Denizli AK Parti Milletvekili Şahin Tin 21 Haziran Tarihinde Denizli Platformu ile yaptığı toplantıdan 3 gün sonra “Denizli Dosyasını” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti...

28-06-2021 15:00


21 Haziran tarihinde Denizli Polis Evinde, Denizli Platformu üyeleri ile bir araya gelen TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Denizli Milletvekili Şahin Tin, aldığı notları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 24 Haziran tarihinde iletti.
 
Denizli’nin beklentileri ve sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunulan toplantıda elde ettiği tespitlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaşan Tin, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili gibi Denizli Platformu kurucu üyelerinin yansıttıklarından edindiği izlenimleri tek tek aktardı. Bunlar arasında Denizli’nin İzmir ile demiryolu bağlantısının yük taşımacılığı için daha iyi standartlara getirilmesi, yolcu taşımacılığı için Denizli-Antalya ile Denizli-İstanbul arasında demiryolu ulaşımının hatta hızlı tren hattının sağlanması, Denizli’den Denizli Organize Sanayi Bölgesi ve Çardak Havalimanı arasında raylı sistemin hayata geçirilmesi, Çardak Havalimanı’nda ihracat ürünleri için kargo yükleme terminali oluşturulması, İzmir-Aydın-Denizli Otobanı’nın Antalya’ya kadar uzatılması ile Cankurtaran Tüneli’nin Ankara Karayolu bağlantısının tamamlanması gibi şehir için önemli konuların yer aldığı öğrenildi. Denizli Milletvekili Tin’in dile getirdiği konular arasında Pamukkale Ekspresi’nin yeniden yolcu taşımacılığına başlaması, Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki firmaların doğal gaza kavuşturulması ile daha fazla işletmenin başvurabilmesi için Nefes Kredisi şartlarının gevşetilmesinin de bulunduğu gelen bilgiler arasında. Ayrıca, havayolu sefer sayısının artırılması, kentimizin SGK teşviki kapsamına alınması, Vergi Denetim Grup Başkanlığı’nın tekrar Denizli’ye kazandırılması talepleri de Cumhurbaşkanlığına iletilen dosya da yer aldı.
Şahin Tin talepleri ilettiği toplantıda ayrıca Denizli halkının teşekkürlerini de Cumhurbaşkanına ileterek özellikle, Aydın-Denizli otoyolu ve çevre yolları ile ulaşımı çalışması, Denizli bin yataklı şehir hastanesi için teşekkürlerini Cumhurbaşkanına iletti.
Şahin Tin “Sanayi ve turizm kenti Denizli’mizin tüm gereksinimlerini karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kentimizi aydınlık yarınlara taşıyacak daha birçok yatırım ve projenin takipçisi olmayı sürdürüyoruz” dedi.

Bayram Coşkun              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.