TALES Matematik Müzesi MKM’de

Çocukların matematik sevgisini arttırmayı hedefleyen ve çocuklara matematikte öğrendiklerini uygulama ve deneme imkânı sunan Tales Matematik Müzesi Gezici Tır’ı Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nda çocuklarla buluştu. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu gerçekleştirilen etkinliği ziyaret etti...

27-09-2018 17:13

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tales Matematik Müzesi’nin çocukların matematik sevgisini arttırmak ve onların matematiği uygulamalı olarak öğrenmesini sağlamak için özel olarak hazırladığı tır, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nda kuruldu. Türkiye turuna Denizli’den başlayan, 34 adet modül ve 5 ayrı atölye ile Denizlili çocuklar ile buluşan Tales Matematik Müzesi Gezici Tırı’nı Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ziyaret etti. Başkan Subaşıoğlu, modülleri ve atölyeleri uzman matematik eğitmenleri ve çocuklar eşliğinde gezdi.
Tales Matematik Müzesi gezici tırı 24-28 Eylül tarihleri arasında Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nda Merkezefendili ve Denizlili çocuklarla buluşmaya devam edecek.

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.