TAŞLAR İTALYA'DAN MI BEKLENİYOR?

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Ocak ayında çalışmalara başlanan Çamlık Bulvarı’nda uzun bekleyiş, hem esnafı hem de vatandaşı çileden çıkarırken, inşaatın durma sebebinin ise bulvara döşenecek özel yapım taşların, İtalya'dan beklendiği iddia edildi...

09-10-2018 22:57

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çamlık Bulvarı’nda ocak ayında başlanan alt ve üst yapı çalışmaları Nisan ayında  sona doğru haberlerinin ardandan kaldırım ve peyzaj düzenlemeleri devam ettiği ve çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağı belirtildi.
 Karşılıklı kaldırımlarda desen çalışmalarının yapılacağı Çamlık Bulvarı’nda dekoratif ağaç altı oturma alanları ,bitkisel ve plastik sanatsal objeler ile desteklenecek. Yol boyunca kaldırımların yanı sıra cep parkları , sanatsal duvar çalışmaları, merdiven ve aydınlatma temaları ile Denizlililerin yürüyüş yaparken keyifli zaman geçirebilecekleri alanlar da oluşturulacak. Çamlık Bulvarı ile bir çok kente öncülük yapacak bir proje gerçekleştirilecek
 Örnek olacak denilmişti  

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çamlık Bulvarı'nın kentin en önemli bulvarlarından birisi olduğunu söyledi. Bulvarın alt yapısının tamamlandığını, onun hemen ardından üst yapı çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Peyzaj çalışmalarımız da tamamlandığında Çamlık Bulvarı, yeni yüzüyle örnek bir cadde olacak. Vatandaşlarımızın dinlenip yürüyüş yapacağı ve keyifli zaman geçireceği bir güzergah olacak. Ben çalışmalar sırasında sabır gösterip destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." ifadeleri yer alan haber Nisan ayı tarihli olarak hem basına servis edildi, hem de Denizli Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yer alıyor.
 ÖZEL YAPIM TAŞ ISRARI 
Çamlık Bulvarındaki çalışmaların uzun zamandır tamamlanamaması ise bulvar için peyzaj mimarı tarafından özel yapım taş konusunda ısrar edildiği öğrenildi. Yüklenici firmanın ise taşı bulamadı iddia ediliyor.
 TAŞ İTALYA'DAN  MI GELECEK ?
Diğer bir iddia ise taşın İtalya'da özel yaptırılmaya çalışıldığı. Maliyetinin yüksek olduğu için de yüklenici firma tarafından yapım süresinin uzadığı da iddialar arasında.

ESNAF VATANDAŞ TEPKİLİ
Yerel seçime yaklaşılan bu günlerde ise Ocak ayında başlayan Çamlık Bulvar İnşaatı'nın Nisan ayında yapılan haberler ve açıklamalara rağmen, Ekim ayında da tamamlanması dikkat çekiyor. Yolun tozlu ve çamurlu halleri ise hem esnafı hem de vatandaşları çileden çıkarıyor. 
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.