TİGAD, SOĞANLI VADİSİNDEYDİ

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği, ikinci büyük buluşmasını Kayseri’de gerçekleştirdi. Yeni Nesil Gazetecilik Konferansı ve TİGAD İl Temsilcileri İstişare Toplantısı’nın ardından TİGAD heyeti ve davetliler Kayseri’nin önemli turistik destinasyonlarını gezdiler. İlk durak Yeşilhisar ilçe sınırları içerisindeki Soğanlı Vadisi oldu...

15-11-2022 18:00

Binlerce yıldır önemli bir ticaret şehri olarak öne çıkan Kayseri’nin tarihi, doğal ve kültürel açıdan da çok zengin bir kent. Kayseri’nin sahip olduğu değerlerden biri de Soğanlı Vadisi. Kapadokya’nın Kapısı diye de addedilen Soğanlı Vadisi Hristiyanlığın erken dönemlerinden günümüze ulaşan kaya oyma kiliseleri, manastırları ve yaşam alanlarıyla eşsiz bir yer.
Yeni Nesil Gazeteciliği konuşmak üzere üç günlük bir programla Kayseri’ye gelen TİGAD İL Temsilcileri ve Ulusal Basından seçkin isimler eşsiz Soğanlı Vadisi’ni gezip görme şansı buldular. Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş’ın ev sahipliğinde Kubbeli Kilise, Yılanlı Kilise, Tahtalı Kilise başta olmak üzere bir çok tarihi kalıntıyı ziyaret edip haber, tanıtım ve hatıra çekimleri yaptılar.
Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altuntaş, Soğanlı Vadisi ile ilgili basın mensuplarına detaylı bilgiler verdi.
TİGAD heyeti gezinin ardından öğle yemeğinde Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş’ın konuğu oldu. TİGAD heyeti adına Genel Başkan Okan Geçgel, Yeşilhisar Kaymakamı Altuntaş’a sıcak ve samimi ev sahipliği için teşekkür etti.

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.