ZOLAN NEDEN KONUŞTURULMADI ?

Aydın-Denizli Otoyolu’nun temel atma töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından gerçekleştirilirken, 31 Mart 2019 yerel seçimlerde, seçim vaadi olarak tanıtım filmi dahi çeken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan törende kürsüye çıkarılmadı...

25-11-2020 01:20

Aydın-Denizli Otoyolu’nun temel atma töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından gerçekleştirilirken, 31 Mart 2019 yerel seçimlerde, seçim vaadi olarak tanıtım filmi dahi çeken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan törende kürsüye çıkarılmadı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan  31 Mart Yerel seçimleri öncesinde siyaset malzemesi olarak kullandığı ve vaatleri arasında yer alan  Aydın-Denizli Otoyolu’nun, temel atma töreninde kürsüye çıkarılmaması dikkat çekti. Otoyol projesi için ters şeritli tanıtım filmi bile yaptıran Osman Zolan, tanıtım filmi ile komik duruma düşmüş ve ters şeritli tanıtım filmi alay konusu olmuştu. 
HÜKÜMET PRJESİMİ DEVLET PROJESİMİ TARTIŞMASI
Uzun yıllardır başlanılmayan otoyol projesi defalarca ihalesi iptal edilmesi ile Türkiye gündemine de sık sık gelirken, yıllar sonra temeli atılma aşamasında tören düzenlendi.
Özellikle yerel seçimde projeler arasında olması ise yerel yönetimin devlet projesine sahiplenmesi AK Parti için de de büyük rahatsızlık yaratmıştı. O rahatsızlığın gün yüzüne çıktığı son nokta ise temel atma töreni oldu.
ZOLAN KÜRSÜYE ÇIKARILMADI
Yapılan temel atma töreninde Aydın ve Denizli devlet erkanı, bakan, genel müdür ve hükümet adına milletvekilleri kürsüde yer alırken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise kürüye çıkarılmadı. Konuşma yapmayan Zolan’ın neden kürsüye çıkarılmadı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmazken, devlet projesinin yerel yönetimlerde siyaset malzemesi yapıldığı da gün yüzüne çıkmış oldu.
 Reklam konusunda Denizli billboardlarında kendi fotoğrafını sık sık kullanan ve reklam bütçesi ile Denizli halkının büyük tepkisini toplayan Osman Zolan’ın böylesi bir projede reklamını yapamaması da dikkat çekti. Zolan, kürsüden yapamadığı konuşma yerine daha sonra teşekkür mesajı yayınlamak ile yetindi .

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.